Iga Świątek poza Wimbledonem.

Na IV rundzie zakończyła udział w tegorocznym Wimbledonie Iga Świątek. Polska tenisistka przegrała w trzech setach z Tunezyjką Ons Jabeur 7:5, 1:6, 1:6. Zawodniczka z Afryki od początku spotkania pokazywała, że 20-latka z Raszyna nie będzie z nią miała łatwej przeprawy.

Pierwszy set, w którym mieliśmy aż pięć przełamań, padł łupem Świątek, która wygrała po zaciętej walce 7:5. Druga odsłona była jednak popisem Ons Jabeur, która na rozprawienie się z Polką 6:1 potrzebowała zaledwie 25 minut. W decydującej partii obie tenisistki rozpoczęły od wygrania gema przy własnym podaniu. Niestety, w czwartym gemie Tunezyjka przełamała serwis Świątek, wychodząc na prowadzenie 3:1, a następnie poprawiła na 4:1 przy swoim podaniu. Polka nie zdołała już odwrócić losów spotkania, przegrała tę odsłonę 1:6 i cały mecz 1:2 w setach. Ćwierćfinałową rywalką Ons Jabeur będzie triumfatorka meczu Elena Rybakina – Aryna Sabalenka.