Tragiczny wypadek nad Bugiem: Dwóch nastolatków utonęło w Kamieńczyku

W poniedziałek wieczorem, w niewielkiej miejscowości Kamieńczyk koło Wyszkowa, doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego życie straciło dwóch 15-letnich chłopców. Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, młodzi ludzie nie zostali uratowani.

 

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godziny 17:30, informujące o zaginięciu dwóch nastolatków, którzy weszli do rzeki Bug i nie powrócili na brzeg. Rzecznik wyszkowskiej jednostki straży pożarnej, st. bryg. Sławomir Pietrzak, potwierdził, że na miejsce zdarzenia zostały skierowane liczne zespoły ratownicze, w tym łodzie i nurkowie z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego “Warszawa 5” oraz “Sokołów 5”.

Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania na wodach Buga. Niestety, jak przekazała mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, tuż przed godziną 20 wyłowiono ciała obu chłopców.

Obaj zostali zadeklarowani zmarli przez zespół ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia.

Na miejscu obecna była również policja, której rzeczniczka, młodszy aspirant Wioleta Szymanik, poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą przedmiotem dalszego dochodzenia.