Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu.

Iga Świątek pewnie awansowała do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W środowym (30 czerwca) meczu polska tenisistka odprawiła w dwóch setach Rosjankę Wierę Zwonariową.

Nasza zawodniczka doskonale weszła w to spotkanie, wygrywając gema przy własnym podaniu, a następnie przełamując rywalkę. Rosjanka do końca pierwszej partii nie umiała znaleźć sposobu na 20-latkę z Raszyna i przegrała seta 1:6. Druga partia również zaczęła się po myśli Świątek. Polka najpierw przełamała Zwonariową, a następnie wygrała swoje podanie. Podrażniona Rosjanka starała się odgryzać, ale – podobnie jak w pierwszym secie – nie potrafiła zaskoczyć niczym dobrze grającej Igi. Gdy Zwonariowa zaczęła punktować, Świątek prowadziła już 5:1 i wiadomo było, że nie odda już tego seta. Rywalka naszej zawodniczki wygrała dwa kolejne gemy, ale następny padł już łupem Świątek, która w decydującym momencie przełamała Rosjankę. W piątkowym (2 lipca) meczu III rundy Wimbledonu Iga Świątek zmierzy się z Rumunką Iriną-Camelią Begu.