Iga Świątek sprawiła sobie prezent urodzinowy. Polska tenisistka wygrała i awansowała do drugiej rundy French Open.

Iga Świątek pewnie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open. Polka, która na kortach Rolanda Garrosa broni tytułu sprzed roku, pokonała Kaję Juvan w dwóch setach.

Pierwsza odsłona pojedynku była wyjątkowo jednostronnym widowiskiem. Tenisistka z Raszyna, która w poniedziałek (31 maja) obchodziła dwudzieste urodziny, wygrała tę partię po 25 minutach 6:0. W drugim secie Słowenka postawiła się już naszej zawodniczce i zdołała nawet przełamać raz Igę Świątek. Ostatecznie Polka wygrała po godzinie i czterech minutach 7:5 i cały mecz 2:0. W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Rebecca Peterson (Szwecja) – Shelby Rogers (USA).