Wypadek w Witowie: Pięć osób hospitalizowanych po zderzeniu samochodu z ciężarówką

Tragiczny wypadek miał miejsce dziś rano w Witowie, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, w tym dwie nieletnie dziewczynki w wieku 14 i 15 lat.

 

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych przed godziną siódmą. Zdarzenie miało miejsce na lokalnej drodze, równoległej do drogi krajowej numer 12.

Przybyłe na miejsce jednostki ratunkowe zastały oba pojazdy leżące na boku, co dodatkowo skomplikowało akcję ratunkową. Według relacji mł. bryg. Wojciecha Pawlikowskiego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, w wyniku zderzenia uszkodzony został również słup energetyczny, co mogło przyczynić się do dodatkowych utrudnień w ruchu drogowym.

Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Stan zdrowia poszkodowanych nie został jeszcze dokładnie określony, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja przeprowadza szczegółowe dochodzenie w celu ustalenia przyczyn wypadku. Na miejscu wypadku nadal pracują służby ratunkowe.