Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju WTA500 w Adelajdzie

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA500 w Adelajdzie. W środę (24 lutego) przed południem czasu polskiego tenisistka z Raszyna rozprawiła się w dwóch setach z Australijką Maddison Inglis 6:1, 6:3.

Pierwsza odsłona pojedynku przebiegła właściwie bez historii. Poza drobnym błędem w ostatnim gemie Świątek dominowała na korcie. Kilka gemów było co prawda “stykowych”, ale Australijka ani przez chwilę nie stanowiła poważnego zagrożenia dla naszej zawodniczki. W drugim secie Inglis spisywała się dużo lepiej, a na uwagę zasługiwały zwłaszcza świetne serwisy reprezentantki gospodarzy. Obie zawodniczki konsekwentnie wygrywały swoje podanie aż do stanu 3:3. Iga Świątek przełamała wówczas Australijkę i nie dała już sobie wydrzeć ani jednego gema, kończąc tę partię 6:3. W ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Adelajdzie Polka zmierzy się nieoczekiwanie nie z Ashleigh Barty, a z Danielle Collins. Broniąca tytułu Barty przegrała 3:6, 4:6, w obu setach pozwalając rywalce na wygranie pięciu ostatnich gemów.