Weekend będzie słoneczny, ale chłodny. Pogoda na najbliższe dni.

Piątek zapowiada się dość ciepło, z temperaturą do 24 stopni Celsjusza. Taki stan w pogodzie długo jednak nie potrwa, bo już w weekend do Polski napłynie wyraźnie chłodniejsze powietrze. Będzie za to dużo słonecznych chwil.

W piątek zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie kraju będzie wzrastać do dużego. Pojawią się tam też przelotne opady deszczu do 3 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Pierwszy dzień weekendu upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia. Tylko w południowo-wschodnich regionach kraju będzie duże z przelotnymi opadami deszczu do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum, do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Na niedzielę dla całej Polski synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura sięgnie maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 16 st. C w centrum, do 18 st. C na zachodzie kraju. Będzie wiać północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.