Przelotne opady i maksymalnie 27 stopni. Pogoda na najbliższe dni

Jakiej pogody spodziewać się po deszczowym i pochmurnym tygodniu?

 

Niedziela zapowiada się pogodnie na krańcach zachodnich kraju. W pozostałych regionach pojawi się przelotny deszcz o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. W górach należy spodziewać się burz, którym towarzyszyć będą opady do 10-30 l/mkw. i porywy do 60-90 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

W poniedziałek na niebie wystąpi zmienne zachmurzenie, a na wschodzie i północy – przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Wtorek przyniesie mieszkańcom Podlasia przelotny deszcz. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

W środę należy się spodziewać małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu do 25 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Czwartek będzie pogodny. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Podlasiu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.