Nastolatkowie uciekli z ośrodka wychowawczego. Zatrzymano ich na stacji kolejowej w Katowicach

Dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach, zostało zatrzymanych przez Straż Ochrony Kolei na terenie katowickiej stacji kolejowej. Po krótkiej ucieczce, chłopcy znaleźli się ponownie pod opieką odpowiednich służb.

 

W miniony wtorek, 16 kwietnia, podczas rutynowej kontroli w przejściu podziemnym dla pieszych, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natknęli się na dwoje młodych ludzi. Ich zachowanie – zmęczenie i zdyszanie – wzbudziło podejrzenia strażników, którzy postanowili dokładniej zbadać sytuację.

Po krótkim dochodzeniu i weryfikacji w systemach policyjnych potwierdzono, że chłopcy są uciekinierami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach. Nastolatkowie przyznali się do ucieczki i opowiedzieli o swoich pobytach na stacji kolejowej w Katowicach jako formie spędzania wolnego czasu poza ośrodkiem.

Po potwierdzeniu tożsamości i okoliczności ucieczki, strażnicy przekazali młodych mężczyzn w ręce policjantów z VI Komisariatu Policji w Katowicach Śródmieście. Tam zostaną podjęte dalsze czynności w celu wyjaśnienia motywów ich działania oraz zastosowania odpowiednich środków wychowawczych.

Ucieczka z ośrodka wychowawczego jest poważnym wykroczeniem, które wiąże się z koniecznością poniesienia konsekwencji prawnych i wychowawczych. Nastolatkowie będą teraz musieli stawić czoła odpowiedzialności za swoje czyny, a opieka nad nimi zostanie prawdopodobnie zintensyfikowana w celu zapobiegania podobnym incydentom w przyszłości.