Poniedziałek upalny i burzowy na południu. Kolejne dni przyniosą burze także na zachodzie i w centrum kraju

Poniedziałek będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu do 10-50 mm i burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, 30 st. C w centrum kraju do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80-100 km/godz.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-50mm i burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, 32 st. C w centrum kraju do 33 st. C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, choć w czasie burz będzie przybierał na sile i może osiągnąć prędkość do 80-100 km/godz.

Środa na północnym-wschodzie i krańcach wschodnich kraju będzie pogodna. Poza tym wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-50mm i burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Podlasiu, 32 st. C w centrum kraju do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80-100 km/godz.