Jaka pogoda nas czeka w najbliższe dni?

Najbliższe dni upłyną pod znakiem słonecznej aury. Jeszcze przez kilka dni będzie zimno, w nocy chwyci mróz, ale stopniowo temperatura będzie rosnąć. Wtorek przyniesie słoneczną pogodę. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na południu okresami powieje dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę, wysoko w górach do 100 km/h.

Na środę synoptycy prognozują pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podkarpaciu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

Czwartek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na zachodzie. Wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h.

Zapowiada się pochmurny piątek z większymi przejaśnieniami. Termometry pokażą od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Śląsku. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 50 km/h.

Na sobotę synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na zachodzie kraju okresami wystąpią opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków południowych powieje słabo i umiarkowanie.