Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:0 po bramkach Krzysztofa Piątka i Jakuba Modera

W środę (11.11) reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 2:0 w meczu towarzyskim na Stadionie Śląskim. W 10. minucie Andrij Jarmołenko został sfaulowany w polu karnym przez Pawła Bochniewicza. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany. Polacy odetchnęli z ulgą, gdy piłka odbiła się od słupka po strzale kapitana reprezentacji Ukrainy. Goście przeważali w pierwszej połowie, ale Łukasz Skorupski grał bezbłędnie.

Polacy objęli prowadzenie w 40. minucie. Bramkarz Andrij Łunin popełnił błąd, gdy wyszedł poza pole karne. Piłkę przejął Piotr Zieliński, który podał do Krzysztofa Piątka, a ten strzelił do pustej bramki z odległości 30 metrów. Było to jego siódme trafienie w seniorskiej reprezentacji Polski.
W drugiej połowie trener Jerzy Brzęczek dokonał sześciu zmian. Na boisko wszedł między innymi Jakub Moder, który w 63. minucie strzelił swojego pierwszego gola w narodowych barwach. Biało-czerwoni odnieśli 12. zwycięstwo w 22. meczu za kadencji Jerzego Brzęczka.
W niedzielę (15.11) Polacy zmierzą się na wyjeździe z Włochami w spotkaniu Ligi Narodów.