Real Madryt po raz trzeci najlepszy w Lidze Mistrzów!

Real Madryt ponownie wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. Hiszpanie triumfowali dziś po raz trzeci z rzędu. W wielkim finale, który odbył się w Kijowie pokonali Liverpool 3:1.

Real Madryt po raz trzeci z rzędu wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów! “Królewscy” w wielkim finale w Kijowie pokonali Liverpool 3:1. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze “The Reds”, których akcje napędzał Salah. Egipcjanin po starciu z Ramosem w 30. minucie gry doznał jednak kontuzji barku i ze łzami w oczach opuścił boisko. Kilka minut później pech dopadł Carvajala, który ze względu na uraz także nie był w stanie kontynuować gry. Po zejściu Salaha to “Królewscy” zaczęli nadawać ton rywalizacji, a golem zapachniało tuż po przerwie. Isco po błędzie Lallany strzelił nad Kariusem, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 51. minucie bramkarza “The Reds” przechytrzył Benzema i dał swojej drużynie prowadzenie w meczu. Odpowiedź Liverpoolu była błyskawiczna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Lovren, ale kierunek lotu piłki zmienił w ostatniej chwili Mane i doprowadził do wyrównania. Wejście smoka zaliczył Bale, który tuż po pojawieniu się na boisku, popisał się przepięknym strzałem z przewrotki i trafił do siatki. Karius skapitulował także po uderzeniu Walijczyka w końcówce meczu. Niemiec chciał złapać piłkę, ale fatalnie skiksował. Real wyszedł na prowadzenie 3:1, którego już nie dał sobie wyrwać.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Angli, których akcje napędzał Salah. Egipcjanin po starciu z Ramosem w 30. minucie gry doznał jednak kontuzji barku i musiał opuścić boisko.

Kilka minut później pech dopadł Carvajala, który ze względu na uraz także nie był w stanie kontynuować gry. Po zejściu Salaha to Hiszpanie zaczęli nadawać ton rywalizacji, a idealna sytuacja bramkowa miała miejsce tuż po przerwie. Isco, po błędzie Lallany, strzelił nad Kariusem, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

W 51. minucie bramkarza “The Reds” przechytrzył Benzema i dał swojej drużynie prowadzenie w meczu. Na odpowiedź Liverpoolu nie trzeba było długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Lovren, ale kierunek lotu piłki zmienił w ostatniej chwili Mane i doprowadził do wyrównania.

Bale, który tuż po pojawieniu się na boisku, popisał się przepięknym strzałem z przewrotki i trafił do siatki. Karius skapitulował także po uderzeniu Walijczyka w końcówce meczu. Niemiec chciał złapać piłkę, ale fatalnie skiksował. Real wyszedł na prowadzenie 3:1, którego już nie dał sobie wyrwać.

Dla drużyny z Madrytu to kolejny sukces w Lidze Mistrzów.