Pięć goli i czerwona kartka. Wisła Płock wróciła z zaświatów w meczu z Wisłą Kraków

Wisła Płock wróciła z zaświatów. “Nafciarze” przegrywali w poniedziałkowym (22 kwietnia) meczu grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków już 0:2 (dwa gole dla “Białej Gwiazdy” strzelił Sławomir Peszko), ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 3:2.

Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla płocczan zdobył Mateusz Szwoch, a po zmianie stron dwa trafienia, dające ekipie trenera Leszka Ojrzyńskiego trzy punkty, zaliczył Oskar Zawada. “Nafciarze” mieli jednak ułatwione zadanie, gdyż w 52. minucie za brutalny faul na Grzegorzu Kuświku z boiska wyleciał Łukasz Burliga.