Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0

Lech Poznań nie przedłużył serii meczów bez przegranej w Lotto Ekstraklasie. W meczu w ramach 13. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Pogonią Szczecin 0:3. Bramki dla szczecinian zdobywali Tomas Podstawski, Lasha Dvali oraz Adam Buksa.

Początek spotkania, a w szczególności pierwsze minuty, mogły wlać dużo nadziei w serca kibiców Kolejorza. Już w 4. minucie podopieczni Ivana Djurdjevicia stworzyli sobie najgroźniejszą okazję w tej połowie. Po podaniu Darko Jevticia, oko w oko z Łukaszem Załuską stanął Portugalczyk Joao Amaral. Nie zdołał jednak oddać celnego strzału, zablokował go bowiem w ostatniej chwili Sebastian Walukiewicz. Od tego momentu na boisku przeważali już Portowcy. Pierwsza poważna szansa dla Pogoni to słupek Kamila Drygasa, który w 18 minucie kąśliwie uderzył sprzed pola karnego. Piłka uderzyła wtedy w słupek bramki Buricia. Cztery minuty później Pogoń dopięła swego. Piękną bramkę spoza karnego zdobył Portugalczyk Tomas Podstawski.

Pogoń poszła za ciosem i dalej atakowała. W 26. minucie stuprocentową szansę miał Adam Buksa, jednak jego strzał z 4 metrów minął bramkę poznaniaków. Po tej sytuacji uaktywnili się poznaniacy. Dwa razy szansę na strzelenie bramki miał reprezentant Danii Christian Gytkjaer. Jego strzały zostały jednak zablokowane przez obrońców ze Szczecina. W 40. minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie. Bramkę zdobył Gruzin Lasza Dwali, który w zamieszaniu w polu karnym uderzył z bliska obok bramkarza Lecha. W ostatniej minucie pierwszej połowy szansę na zmniejszenie straty miał Pedro Tiba, jednak jego strzał został złapany przez Łukasza Załuskę.