Trzecie ligowe zwycięstwo Lechii Gdańsk, pierwsze przed własną publicznością. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali Lecha Poznań 2:1

Lechia Gdańsk pokonała 2:1 Lecha Poznań w meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W 23. minucie spotkania bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Sławomir Peszko. Dziesięć minut później po golu Michała Nalepy podopieczni Piotra Stokowca prowadzili już 2:0. Tuż przed przerwą Dusana Kucika po asyście Joao Amarala pokonał Christian Gytkjaer.

Pod koniec spotkania drugą żółtą kartę obejrzał Djordje Crnomarkovic i „Kolejorz” mecz kończył w dziesiątkę. Ostatecznie gospodarze pokonali Lecha Poznań 2:1. Dla podopiecznych Piotra Stokowca, to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze przed własną publicznością.