Duży pożar w Bukownie: strażacy walczyli z ogniem w hali przeróbki opon

W sobotę po południu w Bukownie (województwo małopolskie) doszło do groźnego pożaru w hali, gdzie przerabiane były zużyte opony. Na miejscu interweniowało 13 zastępów straży pożarnej, co łącznie dało liczbę 60 strażaków zaangażowanych w akcję gaśniczą.

Budynek, który stanął w płomieniach, mieści się przy ulicy Bukowskiej. Ogień objął całą halę o wymiarach 20 na 30 metrów i wysokości 10 metrów. Jak przekazał młodszy kapitan Hubert Ciepły, rzecznik małopolskiej straży pożarnej, przyczyną pożaru było zapalenie się zużytych opon znajdujących się wewnątrz hali.

Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji straży pożarnej, udało się opanować sytuację i uniknąć większych strat. Strażacy skoncentrowali swoje wysiłki na ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia oraz na ochronie pobliskich budynków i terenów.

Pożar hali przeróbki opon stanowi przypomnienie o ryzykach związanych z magazynowaniem łatwopalnych materiałów, jakimi są zużyte opony. Wciąż trwają działania mające na celu ustalenie dokładnej przyczyny wybuchu pożaru oraz ocenę szkód.

Działania strażaków były utrudnione z uwagi na specyfikę materiału, jakim są opony, które przy pożarze generują dużą ilość dymu oraz są trudne do ugaszenia. Jednakże, dzięki profesjonalizmowi i szybkiej reakcji małopolskich strażaków, udało się uniknąć większej tragedii.