Pożar w zakładach mięsnych w Ujeźdźcu Małym. Z ogniem walczyło 38 zastępów straży pożarnej

Strażacy przez kilkanaście godzin walczyli z pożarem na terenie zakładu mięsnego w Ujeźdźcu Małym na Dolnym Śląsku. Jak informowali, ogień pojawił się w wędzarni i przeniósł się na magazyny. Nikt nie został poszkodowany, a pracownicy ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem służb. W akcji udział wzięło 38 zastępów straży pożarnej.

– Działania strażaków zakończyły się około godziny 4. W sumie na miejscu pracowało 38 zastępów straży pożarnej – przekazał w piątek rano młodszy aspirant Michał Gelner z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy.

Zgłoszenie o pożarze strażacy dostali w czwartek po godzinie 15.30. – Pożar wybuchł w hali o wielkości 200 metrów na 50 metrów o wysokości 15 metrów. Źródło ognia zlokalizowano w międzystropiu tej hali – przekazywał oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. A kpt. Łukasz Dziedziński ze straży pożarnej w Trzebnicy dodawał, że pożar objął 1/3 powierzchni hali. A ogień – jak informował strażak – pojawił się w wędzarni i rozprzestrzenił się na magazyny.

Pracownicy zakładów mięsnych ewakuowali się przed przyjazdem straży. Nie było osób poszkodowanych.

Przyczyny pożaru wyjaśniać będzie policja.