Premiera Mercedesa E-Klasy w zabytkowej hali zakładów Hipolita Cegielskiego

13 października, w sercu Poznania, w starej hali zakładów Hipolita Cegielskiego odbyła się premiera nowego modelu Mercedesa E-Klasy. Wydarzenie to zgromadziło tłum zaproszonych gości, którzy zebrali się, by z bliska przyjrzeć się nowemu arcydziełu motoryzacji.

Rozpoczęcie imprezy miało miejsce o godzinie 19:30. Na początek, gości przywitał Remik Świątek, Dyrektor Zarządzający MB Motors Poznań, podkreślając, że jest to pierwsza taka uroczystość po trudnych miesiącach pandemii COVID-19. Jego radość z tego, że mógł przywitać zgromadzony tłum, była wyraźnie zauważalna.

Następnie na gigantycznym rzutniku marki Samsung wyświetlony został film ukazujący historię firmy w Poznaniu oraz ambitne plany na przyszły rok. Jak się okazało, początek 2023 roku będzie okresem wielkich zmian dla salonu MB Motors, który po 14 latach doczeka się generalnego remontu. Celem jest stworzenie miejsca nie tylko bardziej ekologicznego, ale przede wszystkim przyjaznego dla klientów.

Kolejnym punktem wieczoru była prezentacja filmu z udziałem nowej ambasadorki marki Mercedesa, Natalii Marii Kaczmarek. Ta wybitna polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska i żołnierz zawodowy Wojska Polskiego, zasiliła grono ambasadorów marki, podnosząc jej prestiż w kraju.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prezentację samochodu. Wyjście nowego modelu Mercedesa E-Klasy z dymu i ognia, w rytm dynamicznej muzyki, zapadnie na długo w pamięci zgromadzonych.

Następnie goście mogli się delektować wyjątkowymi drinkami na bazie Jack Daniels, podczas gdy dla miłośników kawy firma Goryziana Caffe sprowadziła specjalnego baristę. Jego wyjątkowe kompozycje kawowe idealnie komponowały się z przepysznymi ciastkami od Cake & Macarons by Olga Burak.

Atmosferę dopełniała muzyka na żywo, której dźwięki niosły się po hali do późnych godzin nocnych.

Nie można jednak zapomnieć o samej hali, w której odbyło się to niezwykłe wydarzenie. Jej historia sięga czasów I wojny światowej, kiedy to zakłady produkowały m.in. wozy taborowe, pociągi pancerne czy działka przeciwlotnicze. W okresie powojennym stała się ona ośrodkiem produkcji broni strzeleckiej i była świadkiem wielu ważnych momentów w historii polskiej motoryzacji i przemysłu zbrojeniowego.

Premiera Mercedesa E-Klasy w Poznaniu z pewnością dołączy do listy wyjątkowych chwil, które miały miejsce w tej zabytkowej hali.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane dzięki zaproszeniu firmy MB Motors, zlokalizowanej na ul. Bolesława Krzywoustego 71 w Poznaniu, będącej autoryzowanym dealerem samochodów marki Mercedes.