Susan Sarandon aresztowana.

Susan Sarandon, zdobywczyni Oscara i aktorka pochodząca z Nowego Jorku, została aresztowana wraz z grupą protestujących w Albany, na północy stanu Nowy Jork

Jej aresztowanie miało miejsce podczas demonstracji, której celem było domaganie się wyższych płac dla pracowników restauracji.

Aktor dołączyła w poniedziałek do organizacji One Fair Wage podczas wiecu przed Kapitolem stanu Nowy Jork w Albany, aby wspierać ich działania. One Fair Wage dąży do zniesienia płacy poniżej minimalnej dla pracowników restauracji, którzy otrzymują napiwki w stanie Nowy Jork.

Obecnie płaca dla pracowników otrzymujących napiwki w Nowym Jorku wynosi 66% ogólnej płacy minimalnej i waha się od 8,35 do 10,40 USD za godzinę. Ta sytuacja szczególnie dotyka przeważającej części siły roboczej w branży, która składa się głównie z kobiet i osób o innym kolorze skóry.

Grupa protestujących, w skład której wchodzili również Ana Maria Archila, była kandydatka na wicegubernatora, kelnerki oraz członkowie ich rodzin, zebrała się w Dzień Matki w Albany, aby prowadzić kampanię na rzecz rzeczywistej płacy minimalnej dla pracowników restauracji, którzy otrzymują napiwki.

Podczas wiecu Sarandon podkreśliła, że sama jest matką i była samotną matką. Pracowała w restauracji, gdzie zależała od napiwków. Aktorka wyraziła zrozumienie dla trudności, z jakimi borykają się pracownicy restauracji i jak ważne jest podniesienie ich płacy.

W trakcie protestu Sarandon stanęła razem z innymi demonstrantami na Capitol’s Million Dollar Staircase, trzymając transparenty. Później dołączyła do łańcucha ludzkiego, który miał na celu zablokowanie punktu kontroli bezpieczeństwa.

Niestety, ostatecznie ośmiu protestujących, w tym Sarandon i Archila, zostało aresztowanych za zakłócanie porządku publicznego, donosi Spectrum News 1.