Na plaży w Zachodniopomorskiem znaleziono ciało mężczyzny. Podejrzany o zabójstwo usłyszał zarzuty

W niedzielny poranek nad jeziorem w Marianowie znaleziono ciało mężczyzny. Prokuratura postawiła w tej sprawie zarzut zabójstwa podejrzanemu, który miał ugodzić nożem znajomego.

Zatrzymanemu w sprawie zabójstwa, do którego doszło w niedzielę rano nad jeziorem w Marianowie (powiat stargardzki), postawiono zarzut zabójstwa – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

– Mężczyzna został ugodzony nożem, co skutkowało jego śmiercią. W tej sprawie podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia czynu z artykułu 148 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli zabójstwa – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Alicja Macugowska-Kyszka. Czyn podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat, karze 25 lat albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

– Z udziałem sprawcy trwają czynności procesowe, planowane jest skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania – dodała Macugowska-Kyszka.

Ciało mężczyzny znaleziono w niedzielę rano na plaży nad jeziorem w Marianowie.

Młodsza aspirant Justyna Siwawska ze stargardzkiej policji w rozmowie z Radiem Szczecin nazwała to, co się stało na plaży, “zdarzeniem o charakterze kryminalnym”.

“Głos Szczeciński” opisuje, że nieco ponad dwudziestoletni mężczyźni mieli się pokłócić o dziewczynę. Jeden z nich miał wyciągnąć nóż, zadać ciosy drugiemu i uciec z miejsca przestępstwa.