Janowski pierwszy, Zmarzlik trzeci. Polska sobota w drugiej eliminacji żużlowych mistrzostw świata

Znakomity występ polskich żużlowców we Wrocławiu. Maciej Janowski wygrał w sobotę (29 sierpnia) drugą eliminację mistrzostw świata i został liderem klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator cyklu, Bartosz Zmarzlik. Polaków na podium rozdzielił Brytyjczyk Tai Woffinden. Janowski, doskonale znający wrocławski tor, jeździł tego dnia jak w transie. Polak jedyny słabszy bieg zaliczył jeszcze w rundzie zasadniczej, kiedy przekroczył linię mety jako trzeci.

W pozostałych startach rywale musieli już oglądać plecy wrocławianina, który ostatecznie zgromadził aż 20 punktów. Prawdziwym popisem Janowskiego był finał, w którym pewnie prowadził od startu do mety. Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa, tegoroczne mistrzostwa będą się składać z ośmiu eliminacji. Kolejne turnieje odbędą się 11 i 12 września w Gorzowie, 18 i 19 września w Pradze oraz 2 i 3 października w Toruniu.