Hubert Hurkacz w drugiej rundzie ATP w Monte Carlo.

Hubert Hurkacz pokonał Włocha Thomasa Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3 w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Mecz rozpoczął się w poniedziałek (12.04), ale z powodu silnych opadów deszczu przy stanie 6:3, 0:1 został przeniesiony na wtorek.

Taki scenariusz nieco zaskoczył Polaka, który po wznowieniu rywalizacji popełniał wiele niewymuszonych błędów i przegrał drugiego seta 3:6. Decydująca partia dobrze rozpoczęła się dla dużo niżej notowanego Włocha (171. ATP). Wrocławianin (16. ATP) w połowie seta włączył jednak drugi bieg i w decydujących momentach przechylił szalę na swoją korzyść. Mecz trwał godzinę i 55 minut. W tym czasie Polak zaserwował 5 asów, przy jednym rywala.
Hurkacz jest pierwszym Polakiem od 36 lat, który wygrał mecz w turnieju głównym singla w Monte Carlo. Poprzednio był to Wojciech Fibak w 1985 roku.
W II rundzie turnieju 24-latek zmierzy się z Brytyjczykiem Danielem Evansem (33. ATP).