Hubert Hurkacz odpadł z Australian Open.

Hubert Hurkacz odpadł z Australian Open. We wtorek (9.02) polski tenisista przegrał w pierwszej rundzie z Mikaelem Ymerem 6:3, 3:6, 6:3, 5:7, 3:6. Hurkacz świetnie rozpoczął pojedynek, grał ofensywnie i wygrał 13 pierwszych piłek.

24-latek pewnie zwyciężył pierwszego seta, ale później nie udało mu się utrzymać dobrego poziomu. Hubert Hurkacz popełnił w tym meczu aż 100 niewymuszonych błędów. Ymer był ustawiony głęboko za linią końcową, biegał do każdej piłki i czekał na błędy przeciwnika. W trzecim secie zawodnicy rozegrali bardzo długą wymianę. Walczyli o punkt ponad minutę i odbili piłkę 58 razy. Polski tenisista w dwóch ostatnich setach stracił inicjatywę i nie zdołał odrobić strat.
Choć Hubert Hurkacz odpadł z turnieju singla, to nie kończy rywalizacji w Melbourne. W grze podwójnej razem z Felixem Augerem-Aliassimem, zmierzy się w środę (10.02) z brytyjskim duetem Neal Skupski/Ken Skupski. W deblowym Australian Open wystąpi dwóch polskich tenisistów. W czwartek (11.02) Łukasz Kubot w parze Wesley’em Koolhofem zagra z duetem Ariel Behar/Gonzalo Escobar.