Dwa gole Lewandowskiego, bramka debiutanta. Polacy pokonali Andorę, ale nie zachwycili

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Warszawie z Andorą 3:0 w swoim drugim meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Cel drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę został zrealizowany, chociaż gra biało-czerwonych pozostawiała wiele do życzenia.

W zagraniach Polaków brakowało precyzji, spokoju i skuteczności.
Biało-czerwoni strzelili pierwszego gola w 30. minucie spotkania, a jej autorem był kapitan, Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium podwyższył prowadzenie w 55. minucie. Było to 66. trafienie Lewandowskiego w narodowych barwach. Tym samym 32-latek umocnił się na czele klasyfikacji strzelców wszech czasów piłkarskiej reprezentacji Polski.
Na 3:0 w 88. minucie meczu podwyższył debiutujący w kadrze Karol Świderski.
Po dwóch spotkaniach Polacy mają na koncie 4 punkty i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy I. Z kompletem punktów prowadzi reprezentacja Anglii, z którą już w środę (31.03), w Londynie, zagrają biało-czerwoni. Początek spotkania na Wembley o 20:45.