Cały posterunek na ławie oskarżonych. Rusza proces “brutalnego szeryfa”z Piątku

Mieli stać na straży prawa, a stanęli przed sądem. Proces sześciorga policjantów rozpoczął się w Łodzi. Na ławie oskarżonych m.in. Kamil C. i Małgorzata R. To oni interweniowali podczas domowej awantury w miejscowości Piątek niedaleko Łęczycy, w wyniku której – jak twierdzą śledczy – zmarł 30-letni mężczyzna.

O pobicie, które skutkowało śmiercią okraszony jest Kamil C. Zarzuty usłyszała też policjantka i czterech innych funkcjonariuszy posterunku w Piątku. Bo do łamania prawa miało dochodzić już wcześniej.

– Oskarżonym zarzucamy czyny związane ze zgonem jednego z mieszkańców Piątku, jak również czyny związane z pozbawieniem wolności wobec wielu innych mieszkańców tej miejscowości – mówi prokurator Tomasz Śnieg.

Do tragedii doszło w ubiegłym roku, tuż przed Wielkanocą. To wtedy policja dostała zgłoszenie dotyczące awantury domowej w Piątku. Jedna z mieszkanek skarżyła się na swojego pijanego i agresywnego syna. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze Kamil C. i Małgorzata R., mężczyzna już spał. Ale to nie był koniec interwencji. Policjanci mieli pobić mężczyznę. Ciało znaleziono następnego dnia kilka kilometrów od domu.

Oskarżeni nie przyznają się do winy.