W Łodzi ukarano restauratorów przyjmujących klientów

Po kontroli sanitarnej, wobec dwóch właścicieli lokali gastronomicznych będą skierowane wnioski do sądu. Złamano przepisy obowiązujące związku z pandemią. W restauracjach byli goście i jedli zakupione na miejscu dania – podała w niedzielę podkom. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

“Łódzcy policjanci z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęli ubiegłej doby interwencję w dwóch restauracjach, w których pomimo obowiązujący obostrzeń, przyjmowani byli klienci” – poinformowała Sobieraj. “W trakcie kontroli, w lokalach byli klienci, którzy na miejscu konsumowali zakupione w restauracji posiłki. Za popełnione przez właścicieli lokalu wykroczenie, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu” – zaznaczyła.

 

“Inspektorzy sanitarni podczas kontroli, w drodze decyzji administracyjnej, mogą nałożyć karę do 30 tysięcy złotych” – przypomniała.

 

“W związku z pandemią przepisy stanowią, że lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – podała Sobieraj.

 

“Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych jest zakazane” – podkreśliła.

 

Autor: Hubert Bekrycht