Sensacja w Toruniu! Paweł Wiesiołek z brązowym medalem Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju

Sensacja podczas ostatniego dnia Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Toruniu! Paweł Wiesiołek wywalczył brązowy medal w siedmioboju, bijąc przy okazji swój rekord życiowy.

Po pierwszym dniu zmagań 29-letni lekkoatleta zajmował 5. miejsce. Niedzielę zaczął jednak w imponującym stylu. Ustanowił nowy rekord życiowy w skoku o tyczce (5,20 m) i przed ostatnią konkurencją przesunął się na trzecie miejsce. W biegu na 1000 metrów triumfował Holender Rik Taam, ale jego przewaga nie była na tyle duża, by odebrać podium Polakowi. To drugi medal w historii startów Polaków w siedmioboju na halowych mistrzostwach Europy. W 1998 roku złoto wywalczył Sebastian Chmara. Brązowy krążek Wiesiołka był czwartym medalem Biało-Czerwonych podczas toruńskiej imprezy. Wcześniej nasi lekkoatleci wywalczyli trzy srebra (Michał Haratyk, Marcin Lewandowski oraz Justyna Święty-Ersetic).