Jakub Krzewina został zawieszony przez Polską Agencję Antydopingową.

„Przegląd Sportowy” poinformował, że Polska Agencja Antydopingowa zawiesiła Jakuba Krzewinę. Lekkoatleta 7 maja ma stanąć przed Panelem Dyscyplinarnym POLADA.
– Sprawa dotyczy nieprawidłowości w zakresie podawania danych pobytowych do systemu ADAMS – przekazał Michał Rynkowski.

– Zawodnik został tymczasowo zawieszony do wyjaśnienia sprawy, grozi mu kara od roku do dwóch lat dyskwalifikacji – dodał dyrektor POLADA.
Oznacza to, że biegacza nie przyłapano na stosowaniu zabronionych środków, ale trzy razy nieprawidłowo podał miejsce pobytu w systemie. Jakub Krzewina nie wystąpi w sztafecie 4×400 metrów na World Athletics Relays. Mistrzostwa Świata sztafet odbędą się w dniach 1-2 maja Chorzowie. Biegacz był członkiem sztafety 4×400 metrów, która w 2018 roku zdobyła złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham. Rafał Omelko, Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina ustanowili wówczas halowy rekord świata – 3:01,77. Krzewina zdobył też ze sztafetą brąz mistrzostw Europy w Zurychu (2014) oraz srebro mistrzostw Europy w Amsterdamie (2016). 32-latek ma też w dorobku srebrny medal halowych mistrzostw Europy w Pradze (2015).