Relacja prosto z orlego gniazda. Ornitolodzy obrączkują bieliki w Nadleśnictwie Sieraków

Reporterzy towarzyszyli ornitologom podczas ważenia i obrączkowania orłów bielików. 

zdjęcie
Procedura ma na celu badanie, gdzie się ptaki przemieszczają i jak długo żyją - tłumaczy prof. Tadeusz Mizera, ornitolog z Nadleśnictwa Sieraków.

Jest to standard od ponad 100 lat, ponadto ważenie pozwala określić płeć orła. Obrączkowanie jest bezpieczne dla ptaków do ósmego tygodnia życia.

Pióra mają nawet ponad pół metra i są naprawdę imponujące. Zbieramy te pióra i badamy obecność metali ciężkich oraz skażenie środowiska pestycydami - dodał prof. Mizera.|
Skontrolowaliśmy siedem gniazd i w pięciu były pisklęta, to jest wynik bardzo dobry. Zostało jeszcze jedno niedostępne gniazdo. Liczę, że 6, może 8 piskląt w nadleśnictwie Sieraków uzyska zdolność do lotu

podkreślił ornitolog.
|

Siemanko, tutaj jeszcze was nie było. Nadaję z orlego gniazda

zaczął relację Łukasz Wira, arborysta.

Wybrane dla Ciebie