Poszukiwany przez całą Europę: dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę z pięcioma listami gończymi”

Prowadzenie wieloaspektowych działań, a także zaangażowanie i upór dolnośląskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 45-letniego mężczyzny, który od ponad 20 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Za poszukiwanym wydano Europejski Nakaz Aresztowania oraz pięć listów gończych. Policjant kryminalny z trzebnickiej komendy powiatowej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali go na terenie województwa śląskiego.

Mężczyzna poszukiwany był od 2003 roku za oszustwa, których się dopuścił. Od tamtego czasu mieszkaniec powiatu trzebnickiego ukrywał się przed organami ścigania, chcąc jak najdłużej pozostać nieuchwytnym i cieszyć się wolnością.

Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania oraz pięć listów gończych.

Sprawę prowadzili policjanci z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy powiatowej, jednak z uwagi na jej skomplikowany charakter do działań poszukiwawczych włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Stróże prawa w toku prowadzonych czynności wykorzystali najbardziej zaawansowane metody pracy operacyjnej, aby zlokalizować miejsce przebywania poszukiwanego. Wieloaspektowe działania, upór i zaangażowanie mundurowych, a także wnikliwe analizowanie zgromadzonych w tej sprawie informacji doprowadziły do oczekiwanego efektu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie województwa śląskiego.

W niedzielę 17 września policjanci udali się do Sosnowca pod ustalony adres, gdzie w poniedziałek z samego rana założyli kajdanki na ręce 45-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Ten wizytą funkcjonariuszy był całkowicie zaskoczony. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności za popełnione czyny i najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.