Policjanci odnaleźli zaginionego 11-latka; w sprawie zatrzymano trzy osoby

Wrocławscy policjanci odnaleźli zaginionego 11-latka, który był poszukiwany od czwartku. Funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzewanych o związek ze sprawą pozbawienia wolności chłopca.

11-latek wyszedł w czwartek rano z domu na Starym Mieście we Wrocławiu i nie wrócił. Po kilku godzinach policja otrzymała informację o zaginięciu chłopca od jego opiekunów prawnych.

 

W poszukiwania 11-latka zaangażowane były służby prewencyjne, kryminalne oraz policyjni specjaliści w zakresie poszukiwań osób.

 

“Priorytetem dla funkcjonariuszy było odnalezienie chłopca w możliwie najkrótszym czasie. Po publikacji informacji o poszukiwaniach 11-latka, do policjantów wpływały różnego rodzaju wiadomości i każda z nich od razu była weryfikowana oraz sprawdzana, ale nie miały one bezpośredniego wpływu na skutek poszukiwań. Chłopca odnaleźli policjanci w jednym z mieszkań na terenie miasta, a później cały i zdrowy trafił do placówki opiekuńczej, w której decyzją sądu powinien przebywać” – przekazał w sobotę PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak. Dodał, że decyzja sądu wydana została jeszcze przed ucieczką chłopca.

 

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o związek z tym zdarzeniem. “Ich związek ze sprawą pozbawienia wolności nastolatka jest teraz sprawdzany przez policjantów z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i prokuraturę” – poinformował Dutkowiak. Na razie policja nie udziela dalszych informacji. 

 

Autorka: Agata Tomczyńska