Pożar elektrycznego auta paraliżuje ruch w Warszawie

Dzisiaj na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego doszło do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu elektrycznego, który stanął w płomieniach po uderzeniu w słup sygnalizacyjny. Pożar samochodu nie tylko wywołał duże utrudnienia w ruchu, ale również zmusił służby do wielogodzinnej akcji gaśniczej.

Incydent miał miejsce około godziny 10:00, kiedy to kierowca marki Lucid, starając się uniknąć zderzenia z innym pojazdem, wykonał gwałtowny manewr, który zakończył się uderzeniem w słup i natychmiastowym zapaleniem się pojazdu. Jak informuje mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, na miejscu pracowały cztery załogi strażackie. Kierowca, choć o własnych siłach wyszedł z pojazdu, musiał zostać poddany opiece medycznej.

“Kierowca został natychmiastowo przetransportowany do najbliższego szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc. Uczestniczymy w działaniach mających na celu ochłodzenie wraku i zapobieżenie kolejnym zapłonom. Możemy oczekiwać, że Aleja Niepodległości będzie zablokowana przez następne kilka godzin” – wyjaśnia mł. kpt. Urbanowska.

Zdarzenie to po raz kolejny rzuca światło na bezpieczeństwo używania samochodów elektrycznych i ich reakcję w przypadku wypadków drogowych. Chociaż samochody te są promowane jako przyjazne dla środowiska, ich baterie mogą stanowić dodatkowe zagrożenie w przypadku kolizji.

O szczegółowych przyczynach wypadku i jego konsekwencjach będziemy informować w miarę napływania nowych informacji od funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, którzy obecnie pracują na miejscu zdarzenia.