Polacy wygrali 3:0 z Bośnią i Hercegowiną po golach Lewandowskiego i Linettego

W środę (14.10) Polacy wygrali we Wrocławiu 3:0 z Bośnią i Hercegowiną. W 14. minucie Anel Ahmedhodzić sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Lewandowskiego i został ukarany czerwoną kartką. Grający w przewadze biało-czerwoni dominowali na boisku i stwarzali wiele sytuacji podbramkowych. Jacek Góralski wbiegł w pole karne po efektownej piętce Karola Linettego, po czym zagrał do Roberta Lewandowskiego, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kapitan reprezentacji Polski zrehabilitował się w 40. minucie, gdy wykorzystał podanie Kamila Jóźwiaka i z bliskiej odległości pokonał bramkarza Ibrahima Sehicia. Pięć minut później napastnik Bayernu Monachium zagrał wprost na głowę Karola Linettego, który zdobył bramkę na 2:0. Na początku drugiej połowy Mateusz Klich dośrodkował w pole karne do Lewandowskiego, który ustalił wynik meczu na 3:0. Około 60. minuty trener Jerzy Brzęczek dokonał kilku zmian. Boisko opuścili Lewandowski, Klich, Grosicki, Jóźwiak i Kędziora. Zastąpili ich Milik, Piątek, Kądzior, Karbownik i Bereszyński.
Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Narodów, Polacy mają 7 punktów i są liderami grupy, wyprzedzając Włochy, Holandię oraz Bośnię i Hercegowinę.