Nocny pożar zabytkowego pałacu w Wielkopolsce

Pożar pałacu w Pępowie w Wielkopolsce. W akcji gaśniczej uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał. Jak poinformowali strażacy, częściowemu spaleniu uległo poddasze. Główny budynek pałacu został uratowany.

Pierwsze zastępy, które dojechały na miejsce zdarzenia, zastały rozwinięty pożar poddasza lewej części pałacu. Przystąpiono do działań gaśniczych z zewnątrz budynku z drabiny gaśniczej, jak i poziomu ziemi. Spaleniu uległo całe poddasze w lewej części budynku – powiedział w TVN24 starszy kapitan Marcin Nyczka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. I dodał: – Ogień na szczęście nie przeniósł się na budynek centralny pałacu. Część parterowa uległa zniszczeniu z racji zadymienia i zalania przez wodę. Pożar jednak tam się nie rozwinął.

Główny budynek pałacu został uratowany – nie zajął się ogniem. Jak przekazał dyżurny wielkopolskiej PSP, na miejscu – w czwartkowy poranek – cały czas trwa dogaszanie pożaru, w którym bierze udział około 10 strażackich zastępów.

W pożarze nikt nie ucierpiał.