Nie żyje Frank Williams, założyciel i wieloletni szef zespołu Formuły 1 Williams Racing.

W wieku 79 lat zmarł legendarny Sir Frank Williams, założyciel i wieloletni szef zespołu Formuły 1 Williams Racing – poinformował w niedzielę brytyjski team.

W oświadczeniu podano, że Frank Williams został przyjęty w piątek do szpitala, a zmarł w niedzielę rano w otoczeniu swojej rodziny.

Williams założył zespół w 1977 i zarządzał nim do 2013 roku, a następnie przekazał swojej córce Claire, która prowadziła go aż do sprzedaży (nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Dorilton Capital z USA).

Pod jego wodzą kierowcy teamu Williams siedem razy zostali mistrzami świata (Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost, Damon Hill i Jacques Villeneuve), a zespół dziewięciokrotnie w latach 1980–1997 zdobył tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

8 marca 1986 roku we Francji Williams miał wypadek, jadąc wypożyczonym samochodem (Ford Sierra) z toru Paul Ricard na lotnisko w Nicei. Williams na jednym z zakrętów stracił panowanie nad samochodem i dachował. Nie miał zapiętych pasów, co spowodowało przesunięcie kręgów. Od wypadku jest sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim.

Rok później królowa Elżbieta II odznaczyła go Orderem Imperium Brytyjskiego. Tytuł szlachecki otrzymał w 1999 roku.