“Krystek” wyjdzie na wolność. Sąd nie zgodził się na areszt.

“Krystek”, oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewczyn, wyjdzie na wolność. Sąd nie uwzględnił w środę wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla Krystiana W. w sprawie, gdzie zarzuca mu się ponad 65 przestępstw, w tym 40 dotyczących czynów seksualnych.

21 listopada mężczyzna kończy odbywanie kary trzech lat więzienia za gwałt na 17-latce. Oznacza to, że następnego dnia będzie mógł wyjść na wolność. Drugi wyrok – za kontakty o charakterze seksualnym z nieletnimi – jeszcze się nie uprawomocnił.

Wniosek o tymczasowy areszt został rozpatrzony w środę (17.11) w Sądzie Rejonowym w Wejherowie. Sprawa toczyła się z wyłączoną jawnością. Oskarżony to 44-letni Krystian W. z Sopotu, znany jako “Krystek”, który miał wykorzystywać seksualnie młode kobiety i nastolatki oraz dokonywać oszustw.

Sąd nie zgodził się na areszt. Oznacza to, że oskarżony, który w niedzielę 21 listopada kończy odbywanie kary trzech lat więzienia za gwałt na 17-latce, następnego dnia będzie mógł wyjść na wolność.

– Prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o wystąpienie do sądu apelacyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, o zastosowanie wobec oskarżonego Krystiana W. ponownie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i jego przedłużenie na dalszy czas oznaczony powyżej dwóch lat – mówiła po rozprawie Agnieszka Nickel-Rogowska z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dodała, że sąd nie uwzględnił tego wniosku i na tę decyzję nie przysługuje już zażalenie.
– Uważam, że rozstrzygnięcie jest sprawiedliwe i zgodne z oczekiwaniami obrony – stwierdził z kolei Piotr Pawlak, obrońca Krystiana W.