KAS rozbiła hazardową grupę przestępczą. 16 osób zatrzymanych

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przy wsparciu Grupy Realizacyjnej Ministerstwa Finansów oraz podlaskiej i pomorskiej KAS, pod nadzorem Prokuratury Krajowej Wydział Zamiejscowy w Łodzi, rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem.

Na terenie Łodzi zatrzymano 16 osób, którym przedstawiono zarzuty kryminalne i urządzania nielegalnych gier hazardowych. Zlikwidowano trzy punkty z nielegalnymi automatami.

16 osób zatrzymanych

KAS zatrzymała 16 osób w Łodzi, to trzon zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania, samochody oraz trzy lokale, w których urządzano nielegalne gry na automatach.

Podczas akcji zabezpieczono dokumenty, kilkadziesiąt urządzeń elektronicznych, 17 automatów do gier, części i klucze serwisowe do automatów oraz broń gazową.

Na poczet grożących kar, zajęto majątek sprawców na ponad 200 tys. zł.

Członkowie grupy przestępczej z zarzutami

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Krajowej zarzuty. Są podejrzani o kierowanie lub udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy i urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a organizatorzy nielegalnych gier i właściciele lokali, w których je urządzano muszą liczyć się z dodatkową karą administracyjną w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania

Decyzją sądu, 6 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych zastosowano dozory Policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.