Garbine Muguruza pokonała Igę Świątek 6:0, 6:4 w trzeciej rundzie turnieju WTA w Dubaju

Garbine Muguruza pewnie pokonała Igę Świątek 6:0, 6:4 w trzeciej rundzie turnieju WTA w Dubaju. Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą pierwszy raz w karierze. Mecz był bolesną lekcją dla 19-latki.

W pierwszym secie Hiszpanka całkowicie zdominowała polską tenisistkę. Świątek popełniała dużo podwójnych błędów serwisowych. Drugi set był bardziej wyrównany, a Polka w pewnym momencie wyszła na prowadzenie 4:3. Potem Muguruza przełamała Świątek przy stanie 4:4, a następnie nie wypuściła szansy z rąk. Hiszpanka w ćwierćfinale turnieju w Dubaju zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką. Polska tenisistka poniosła pierwszą porażkę od meczu z Simoną Halep na Australian Open.