Agresywny pasażer w pociągu z Poznania. Obsługa zamknęła go w przedziale i wezwała służby

Był tak agresywny w stosunku do pasażerów i obsługi pociągu, że został zamknięty w przedziale. Gdy pociąg ruszył z Poznania, o pomoc poproszono staż ochrony kolei.

O sytuacji, do której doszło w niedzielę informuje Straż Ochrony Kolei. Po godzinie 15:00 funkcjonariusze z Poznania zostali poproszeni o interwencję w pociągu relacji Poznań Główny – Krzyż. Jeden z pasażerów miał się awanturować i być agresywny wobec innych podróżnych i obsługi pociągu. Kierownik pociągu podjął decyzję o zamknięciu mężczyzny w przedziale służbowym.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Gdy podeszli do 32-latka ten zaczął pluć i kopać w ich kierunku, a także grozić im. Zdecydowano się na zastosowanie środków przymusu bezpośredniego z użyciem siły fizycznej i kajdanek. Podczas interwencji sprawca uderzył i kopał mundurowych, jednocześnie kierując w ich stronę wulgaryzmy.

W toku dalszych działań ustalono, że 32-letni mieszkaniec gminy Pokrzywnica jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie Koźlu celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Poznań-Jeżyce, który prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie. Przedstawiono mu zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Dochodzenie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald.