14 poszukiwanych zatrzymanych przez Straż Graniczną

Poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania jedenastu Polaków oraz trzech cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Osoby te poszukiwane były za kradzieże, groźby karalne, prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz oszustwa finansowe.

 

Na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach funkcjonariusze SG zatrzymali 67-letniego Polaka, który poszukiwany był za stosowanie gróźb karalnych. Mężczyzna zamierzał odlecieć na wakacje do Chorwacji. Na pewien czas musiał jednak zmienić swoje plany.

Również do Chorwacji zamierzał odlecieć poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu 32-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany w celu odbycia 45 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione kradzieże.

Kolejny z poszukiwanych Polaków zamierzał odlecieć z wrocławskiego lotniska na wakacje do Turcji. Podróż tą musi odłożyć niewątpliwie na pewien czas, ponieważ za kierowanie pojazdami mechanicznym w stanie nietrzeźwości ma do odbycia 125 dni kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze SG z wrocławskiego lotniska zatrzymali także poszukiwaną od stycznia bieżącego roku 29-letnią kobietę. 29-latka przyleciała do Wrocławia z Londynu i od razu trafiła do aresztu śledczego. Kobieta za oszustwa i oszustwa kredytowe ma do odbycia 75 dni kary pozbawienia wolności.

Samolotem rejsowym z Leeds w Wielkiej Brytanii przyleciał do stolicy Dolnego Śląska 52-letni Ślązak. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że jest on poszukiwany za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z poznańskiej Ławicy zatrzymali po przylocie z Amsterdamu 43-letniego Polaka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kołobrzegu w celu zatrzymania i osadzenia w areszcie śledczym.

Tego samego dnia do Edynburga zamierzał odlecieć 47-letni Polak. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili jednak, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Bytomiu w celu odbycia 90 dni kary pozbawienia wolności.

Wakacje w Burgas miał natomiast zaplanowane 46-letni mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego. Mężczyzna został jednak zatrzymany przed odlotem z Poznania-Ławicy i doprowadzony do aresztu śledczego, z uwagi na prowadzone wobec niego poszukiwania przez Sąd Rejonowy w Gryfinie. Mężczyzna kolejne 5 miesięcy spędzi w odosobnieniu.

W niedzielę samolotem rejsowym z Londynu do Poznania przyleciał 33-letni Polak. W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany w celu odbycia 25 dni zastępczej kary pozbawienia wolności z uwagi na popełnione kradzieże. Zatrzymany zgodnie z dokumentacją miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny w wysokości 500 zł. Skorzystał z tej możliwości i po dokonaniu wpłaty na konto bankowe poszukującego go sądu został zwolniony.

Kolejny z poszukiwanych Polaków zatrzymany został przez funkcjonariuszy SG z placówki w Kłodzku. 31-letni mieszkaniec Śląska, jak się okazało, poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Rybniku w celu odbycia 5 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Natomiast funkcjonariusze SG ze Świecka zatrzymali przekazanego przez niemiecką policję 46-letniego mieszkańca Dolnego Śląska. Mężczyzna poszukiwany był w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w związku z popełnionymi kradzieżami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali także trzech poszukiwanych cudzoziemców. W Kostrzynie nad Odrą zatrzymany został obywatel Azerbejdżanu poszukiwany Czerwoną Notą Interpolu za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. W Poznaniu funkcjonariusze SG zatrzymali także 36-letniego obywatela Australii. Cudzoziemiec poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu w celu odbycia 5 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny. Cudzoziemiec natychmiast uregulował zaległość wynoszącą 300 zł i został zwolniony.

Natomiast poszukiwany 41-letni obywatel Ukrainy zamierzał odlecieć z Wrocławia do Glasgow. Cudzoziemiec poszukiwany był w celu odbycia 20 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za wykroczenie polegające na prowadzeniu pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. W przesłanej dokumentacji widniał zapis, iż poszukiwany może uregulować zaległą karę grzywny w wysokości 800 zł. Po okazaniu dowodu wpłaty mężczyzna został zwolniony.