Agresywny pasażer w pociągu w Łodzi. Interweniowały służby

W pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście doszło do agresywnego incydentu. Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał telefoniczne powiadomienie od komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, że w pociągu znajduje się agresywny mężczyzna, który wybił szybę w drzwiach przejściowych wagonu.

 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi natychmiast zostali skierowani na miejsce incydentu. Na stacji Łódź Widzew ujęli mocno pobudzonego młodego mężczyznę, który nie przestawał awanturować się i był agresywny w stosunku do funkcjonariuszy. Wobec niego zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Młody mężczyzna nie przestawał używać wulgarnych słów, szarpał się i pluł w stronę mundurowych, a także kierował w stosunku do nich groźby karalne. Poza tym próbował przekupić funkcjonariuszy SOK, chcąc wręczyć im łapówkę w wysokości 1500 euro. Mężczyzna nie reagował na pouczenia i nie zdawał sobie sprawy, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

31-letni agresor został obezwładniony i przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu VI Policji w Łodzi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. W wyniku interwencji pociąg miał 10 minut opóźnienia, a straty przewoźnika kolejowego wyniosły ponad 1000 złotych. Młody mężczyzna odpowie nie tylko za zniszczenie mienia i znieważenie funkcjonariuszy, ale także za przestępstwo korupcyjne.