Zatrzymania na wrocławskim lotnisku

Wczoraj, w placówce Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach, funkcjonariusze przeprowadzili aresztowania trzech osób – dwóch mężczyzn z Gruzji oraz jednej kobiety z Polski. Osoby te były poszukiwane przez organy ścigania za różne przestępstwa, w tym przestępstwa skarbowe, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, kradzież oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

 

Podczas kontroli granicznej pasażerów lotu przybyłego z Gruzji, strażnicy zatrzymali 41-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwo skarbowe, a na jego “koncie” widniała kara grzywny lub pozbawienia wolności. Dodatkowo, 41-latek był poszukiwany przez opolską policję za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu Gruzin wykorzystał opcję zamiany kary pozbawienia wolności na grzywnę, wpłacając 1,5 tys. złotych.

Tego samego dnia, na tej samej placówce, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego Gruzina. 28-letni mężczyzna, który przyleciał do Wrocławia z Gruzji, był poszukiwany przez warszawską policję za kradzież. Na mężczyźnie ciążyła kara 10 dni pozbawienia wolności lub grzywna wynosząca 500 złotych. Po zatrzymaniu i potwierdzeniu danych, mężczyzna zdecydował się zapłacić grzywnę i został zwolniony.

Również w środę, podczas kontroli granicznej, funkcjonariusze SG zatrzymali 29-letnią Polkę powracającą z Wielkiej Brytanii. Kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Złotoryi za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Na nią nałożona została kara 14 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu kobieta została przekazana do Zakładu Karnego we Wrocławiu.

Ta seria zatrzymań to kolejny dowód na skuteczność kontroli granicznej na wrocławskim lotnisku. Akcja podkreśla determinację Straży Granicznej w egzekwowaniu prawa i ściganiu przestępców na terenie kraju.