Wieczorna impreza na Krupówkach.

Tłum ludzi, w większości bez maseczek na twarzach, śpiewający popularną piosenkę disco polo – takie sceny można było zaobserwować w piątek (12.02) wieczorem na Krupówkach w Zakopanem (Małopolska). W ten sposób turyści i miejscowi świętowali zniesienie części obostrzeń.

– Bójki, awantury, nieporozumienia, najwięcej było tego właśnie w hotelach i pensjonatach, bo ludzie przesadzili z alkoholem – relacjonował asp. sztab. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Jak podaje policja, incydent miał miejsce około godziny 22. Na widok policjantów część świętujących uciekła, a niektórzy otrzymali mandaty związane z brakiem maseczek i gromadzeniem się.

Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach. Minionej nocy na jednej z zakopiańskich stacji benzynowej nietrzeźwy klient zdemolował sklep. Policja ścigała także kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Inne zgłoszenie dotyczyło bójki na ulicy, w której miało brać udział około 10 osób.

Najazd turystów na Zakopane jest związany z poluzowaniem obostrzeń. Dodatkowo w ten weekend nałożyły się na siebie walentynki i konkurs skoków na Wielkiej Krokwi.