W Sejmie powołano nowe koło poselskie – Polskie Sprawy.

W Sejmie powołano nowe koło poselskie – Polskie Sprawy. Na razie w jego składzie jest troje posłów – Agnieszka Ścigaj, Paweł Szramka i Andrzej Sośnierz. Ścigaj i Szramka to dotychczasowi posłowie Kukiz 15, a Andrzej Sośnierz odszedł z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Pozostaje jednak członkiem Porozumienia Jarosława Gowina.

– To co jest teraz najważniejsze dla Polaków nas połączyło: rozmowy o zdrowiu, o przedsiębiorczości, o tym jak wyglądać będzie Polska po pandemii. Postanowiliśmy zawiązać koło poselskie, które właśnie priorytetowo będzie zajmować się tymi sprawami – ogłosiła Agnieszka Ścigaj.

– To co dzieje się na sali obok, to cyrk. Mam dość, że posłowie wychodzą z karteczkami przygotowanymi przez PR-owców i mówią o rzeczach, na których się nie znają. Ja mam dość tego, że nie ma rzeczowej dyskusji w Sejmie, tylko dzieje się ona pokątnie między partiami po to, żeby ugrać dla siebie jakieś interesy – mówi Paweł Szramka.

– Ja od dłuższego czasu wyrażałem odrębne stanowisko odnośnie tzw. walki z epidemią. Jestem lekarzem i świadomość tego, że mogło być inaczej, że wcale nie musiało tyle osób w Polsce zachorować i tyle umrzeć – to wszystko powoduje, że dołączyłem do tego nowego koła poselskiego – uzasadniał swoją decyzję Andrzej Sośnierz.