Suski: wymiana premiera byłaby katastrofą dla kraju, nie przewidujemy zmian.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma pełne rozeznanie sytuacji, a ta wskazuje, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze, ma nasze poparcie; wymiana premiera byłaby katastrofą dla kraju, absolutnie takich zmian nie przewidujemy – powiedział wiceszef PiS Marek Suski.

W zapowiadanym przez portal “Niezależna.pl” wywiadzie Kaczyńskiego dla “Gazety Polskiej”, wicepremier i szef PiS zapewnia, że premier Morawiecki ma jego poparcie i zaufanie, “bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest”. “Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia” – dodaje.

 

Suski, pytany we wtorek w TVP Info o tę wypowiedź podkreślił, że “Jarosław Kaczyński ma rozeznanie sytuacji”. “Sytuacja jest dzisiaj taka, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze. Ma nasze poparcie. Ma poparcie Polaków w trudnej sytuacji, jaka jest w tej chwili. Wymiana premiera, to byłaby katastrofa dla kraju. Absolutnie, takich zmian nie przewidujemy” – powiedział Suski.

 

Przyznał, że w polityce wszystko jest zmienne i “nie zawsze zależy od obozu rządzącego”. “Wszystko może się zmienić, ale miejmy nadzieję, że zmieni się jak najpóźniej” – dodał Suski.