Środa chłodna i z opadami deszczu. W weekend niewielkie ocieplenie

W środę wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na południu i lokalnie w centrum kraju okresami popada deszcz o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

W czwartek Polska dostanie się pod wpływ głębokiego, wieloośrodkowego niżu z frontem atmosferycznym, który wieczorem i w nocy przyniesie chmury z deszczem w całym kraju oraz gwałtowny i porywisty wiatr na Pomorzu. Zachmurzenie będzie tego dnia umiarkowane i duże. Po południu na Pomorzu oraz miejscami na Mazurach i Suwalszczyźnie prognozuje się opady deszczu do 5-10 l/mkw., miejscami 10-15 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w ciągu nocy dość silny. Na północy w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu miejscami może osiągać 70-90 km/h.

Piątek przyniesie pochmurną aurę z opadami deszczu do 5-15 l/mkw. w pasie południowym, na północnym zachodzie i miejscami na północy. Na pozostałym obszarze nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Na krańcach północno-wschodnich kraju wystąpią słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

Na niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane, okresowo z większymi rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje silniej.