Poniedziałek chłodny, a na północnym-wchodzie także deszczowy

Początek tygodnia będzie chłodny z nocnymi przymrozkami i dzienną temperaturą od 7-8 stopni na wschodzie do 11-13 na południu. W poniedziałek na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu słabe opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 6 st. na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

We wtorek na wschodzie i Podkarpaciu pogodnie. Poza tym opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 8 st. na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągający do 60 km/h, południowo-zachodni.

W środę przelotne opady deszczu wystąpią w całym kraju. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 13 st. na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Czwartek również deszczowy, intensywniej popada na zachodzie (do 20mm). Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 12 st. na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W piątek przelotne opady wystąpią tylko na północy, poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 13 st. na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, zachodni.