Najbliższe dni dalej będą ciepłe. W weekend pojawią się burze.

Pogoda w najbliższym czasie diametralnie się zmieni. Po kilku słonecznych dniach w piątek nastąpi powrót burzowej i deszczowej aury. Od weekendu temperatura będzie lekko spadać.

Pogoda w czwartek zapowiada się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju do 27 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południa będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami może przybierać na sile.

W piątek na niebie pojawi się małe zachmurzenie. Jedynie na zachodzie chmur może stopniowo robić się coraz więcej, a z nimi prognozowane są przelotne opady deszczu do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Na Pomorzu Zachodnim mogą wystąpić burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny.

Pogoda w sobotę upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, na zachodzie wzrastającego do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 20 l/mkw. i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Podczas burz może rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę.

W niedzielę należy się spodziewać umiarkowanego i dużego zachmurzenia, przelotnych opadów deszczu do 20 l/mkw., a w pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Podlasie – burz. Jedynie na południowym wschodzie nie będzie padać. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, osiągnie do 80 km/h.

Pogoda w poniedziałek przyniesie nam umiarkowane i duże zachmurzenie umiarkowane i duże. Padać nie będzie tylko na zachodzie kraju. W pozostałych regionach prognozowane są przelotne opady do 15 l/mkw. Na wschodzie możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr ze wschodu i północnego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Podczas burz może przybierać na sile.