Słowenki wygrały drużynowy konkurs Pucharu Świata na średniej skoczni w Ljubnie.

Słowenki w składzie Ema Klinec, Spela Rogelj, Ursa Bogataj, Nika Kriżnar wygrały drużynowy konkurs Pucharu Świata na średniej skoczni w Ljubnie (HS94). Zawodniczki gospodarzy pierwszy raz w historii osiągnęły taki sukces.

Drugie miejsce zajęły Norweżki, a trzecie były Austriaczki. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały ekipy Japonii, Niemiec, Rosji i Francji. Polki w składzie Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Joanna Szwab awansowały do finału i zakończyły zawody na ósmej pozycji. Biało-Czerwone wyprzedziły reprezentantki Finlandii, Czech, Kanady, USA i Rumunii. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Karpiel, która skoczyła 83,5 m i 82 m. Dobrze wypadła również Anna Twardosz, która oddała skoki na odległość 82 i 81 metrów.
W niedzielę (24 stycznia) w Ljubnie odbędzie się konkurs indywidualny. Wystartują w nim dwie reprezentantki Polski: Kamila Karpiel i Kinga Rajda.